Kraniosakrální rezonance - zkušenosti

26.10.2022

     Kraniosakrální rezonance metodou hluboké relaxace je unikátní práce s tělem, kterou není možné si nezamilovat.
Na začátku byla osteopatie, proto se jedná o práci zejména s kostmi. Kosti nás nesou a s námi i vše, co se v těle dělo, děje a dít bude.

     Umění metody spočívá ve stavu hlubokého uvolnění těla i mysli tak, aby tělo samo a automaticky spustilo samoregulační mechanismy a uvolnilo vnitřní síly, které vedou k nápravě a navrácení těla i mysli do přirozeného (zdravého) stavu. Terapeut tento stav svými schopnostmi a citem pomáhá otevírat a udržet po celou dobu ošetření, v naprostém respektu a úctě ke všemu, co člověka dělá člověkem a tělo tělem. Ošetření se obvykle provádí tak dlouho/často, dokud tělu i mysli není spolu dobře.

     Oblasti, na které lze metodu použít nemají omezení. Ošetřování lze zacílit primárně na fyzické obtíže, ale i na psychické. Tělo během ošetření "mluví" a říká, co je potřeba a kde uvolnit. A v tomto ohledu se děje i vývoj po ošetřeních - v plném souladu s možnostmi, rychlostí a intenzitou každého těla, zcela individuálně, ale maximálně efektivně. Dopředu nelze říct, kdy obtíže zcela ustanou, každé tělo je jiné.

     Mé zkušenosti v roli terapeuta: Tělo krásně mluví, pokud umíme správně naslouchat. Cítím, kde je nahromaděná přebytečná energie, kde je jaká zaseklá emoce, které části těla nejsou v celkové harmonii, které jsou zablokované, a které chtějí podpořit, atp.

Mé zkušenosti v roli klienta: Zbavila jsem se bezbolestným způsobem problémů s pánevním dnem po porodu, odešly bolesti kříže, dostavilo se více elánu, zároveň vnitřní zklidnění a celkově se prohloubil cit k tomu, co chci, co nechci. Mám pevnější hranice, jsem uvnitř celistvější, víc vím, kdo jsem, posílila se vnitřní sebedůvěra, chuť dělat si skutečné radosti a v neposlední řadě se podařilo propustit i bloky přesahující určité rozumové chápání, kdy "odpadl kámen" váhy několika tun a jakýsi podivný mezistav/nestav.

Mé zkušenosti s ošetřením mých dětí: posun v hrubé motorice (odblok blokací způsobujících hypertonii a zhoršené schopnosti pohybu, přetáčení, běhu, chůzi,..) v kognitivních schopnostech (např. větší pozornost), cit vůči věcem a lidem okolo.

Ohlasy klientů (postupně věřím, že budou doplněny další :-) ):


Než jsem přišla na kraniosakrální rezonanci, měla jsem velké psychické problémy. Už po prvním setkání se mi ulevilo a moje problémy a strachy začaly postupně ustupovat. I když ještě nemám úplně vyhráno, cítím, že kraniosakrální terapie a propojení s Janou byl správný krok. Líbí se mi, že Jana nikomu nic nenutí a nechává na každém, ať se rozhodne. Zároveň je velmi laskavá a chápavá. Doporučuji všemi deseti!  

Veronika


U Jany jsem již podstoupil čtyři ošetření pomocí kraniosakrální rezonance. Pokud bych měl průběh ošetření přirovnat k něčemu známějšímu, tak pro mne to má nejblíže k lymfatické masáži. Ošetření je pro mne příjemně strávený čas v hluboké relaxaci a odpočinku. Ze svých zkušeností mohu tuto techniku porovnat s kraniosakrální biodynamikou a musím sám za sebe říci, že mi tento koncept a pojetí práce s dechem života přijde lepší. V biodynamice se bloky řeší tlakovou silou v místech blokace, což může způsobit i značnou bolest, a pokud je terapeut nezkušený, i případné problémy - traumata. U kraniosakrální rezonance toto ale nehrozí. Terapeut do přirozeného procesu zasahuje co nejméně a vše je ponecháno na přirozené inteligenci těla. Rezonance je to podstatné, oč tu běží. Právě její síla dělá zázraky. Je to jako když najdete rezonanční frekvenci skleničky. Pak Vám stačí minimum energie k tomu, abyste ji rozbili. A právě stejným způsobem jsou z těla odbourávány blokace... Po čtyřech ošetřeních pociťuji velký příval energie a chuti něco dělat a tvořit, dotahovat věci dokonce. Ošetření mi zároveň velice pomohlo při 10-ti denním půstu, kdy polevily některé psychické projevy z nedostatku jídla... Všem tedy doporučuji tuto techniku alespoň několikrát vyzkoušet. Možná zjistíte jako já, že jeden kousek nikdy nestačí . Chtěl bych tímto Janě poděkovat za její práci a přeji jí spoustu dalších spokojených klientů.

Petr

Na první schůzku jsem přicházela se smíšenými pocity, jak asi nějaká masáž, honosně pojmenována, může pomoct při bolestech a problémech těla. Nyní mám za sebou již 3 kranio a mé tělo se na každé setkání těší a bolesti velmi ustoupily, jen vím, že ten určitý problém mám. Předa mnou je operace, ale doufám, že bych se jí snad mohla vyhnout, protože problémy ustupují. To se dozvím z kontrolního rentgenového snímku. Jsem ráda, že jsem na kranio začala chodit a paní Janě můžu jen děkovat za její působení. Měla jsem obavy, že už budu mít bolesti stále, když už je člověk starší, jak lékaři dokážou připomenout. Ale znovu se probouzet a bez bolesti fungovat celé dny je krásný pocit...Pocit uvolnění těla, odplavení stresu a získání optimistického pohledu je neuvěřitelný.

Při kraniu jsem cítila, jak mé tělo reaguje na každý dotek a postupně se uvolňuje. Za sebe doporučuji. Není potřeba slov a to mne na tom také baví. 

Jana