Kraniosakrální rezonance

Kraniosakrální rezonance

Kraniosakrální rezonance cestou hluboké relaxace - Kraniosakrální terapie

     Nejzákladnějším projevem života je neustálý neutuchající pohyb. Jeho ochromení či zpomalení přináší do těla nemoc, která je znamením nerovnováhy. 
     Kraniosakrální rezonance dokáže oživit a podpořit tu nejzákladnější formu pohybu, pomáhá navrátit ztracenou rovnováhu a tím posléze i ztracené zdraví. Tuto techniku lze aplikovat na jakékoliv fyzické či psychické potíže.

      V našem těle neustále probíhají vnitřní regulační a regenerační procesy. Naše tělo tak neustále hledá vyvážený stav. Jsme-li dlouhodobě vystaveni vlivu stresu či traumatizujícím prožitkům, mají naše tkáně tendenci se stahovat. Je to přirozená obraná reakce těla. Pokud tato stažení - kontrakce neuvolníme, vyústí ve stavy dlouhodobé stagnace. Stagnující tkáně zasahují do mnoha aspektů fyziologie člověka. Stagnace - blokády způsobí stahování krevních cév, a tím zhoršení cirkulace krve, která přináší do všech tkání kyslík a živiny. Stejným způsobem se začne blokovat i transport odpadních látek a toxinů žilním a mízním systémem, což vyvolá následně poruchy v toku nervových impulzů. Na začátku byl neutěšený psychický stav, který pak následně a zcela logicky vyústí v nemoc.
     Každý z nás zná základní projevy života, dech a tep. Tyto projevy běžně nevnímáme, abychom si je dokázali uvědomit, musíme se zastavit a zaměřit na ně svoji vnitřní pozornost. Ve skutečnosti jsou ale dech a tep až sekundárními projevy života. Tím primárním projevem je neznatelný, běžně těžko postřehnutelný, kraniální pohyb - tzv. dech života. Pokud jsme plně zdrávi, každá kost, tkáň i buňka našeho těla kmitá ve vzájemné souhře - rezonanci, říká se tomu motilita. Nejzákladnější kraniální pohyb lze přirovnat k pomalé oscilaci - vlně, která neustále proudí tělem od hlavy k nohám a zase zpět. A právě kraniosakrální rezonance, během procesu hluboké relaxace, tuto nejzákladnější vlnu přímo a vědomě podporuje a rozdmýchává jemným dotekem na specifických místech těla. Čím je vnitřní vlna větší a intenzivnější, tím větší léčebný potenciál má. Doslova začne strhávat nepotřebný balast, jako když se malý potůček po prudkém dešti promění ve velkou řeku. Vše probíhá plně v respektu s aktuálním nastavením a možnostmi těla daného člověka. 

     Ošetření probíhá vleže ve stavu co nejhlubší vědomé relaxace a uvolnění. Uvolněná mysl následně dovolí svalům a ostatním strukturám těla, která jsou v napětí, se uvolnit, a tím umožní regeneraci zevnitř. Terapeut svým přístupem, vnitřním klidem a čistým záměrem celý proces umocňuje. Po ošetření tělo ještě nějakou dobu pracuje a vstřebává změny. Je lepší si bezprostředně po terapii neplánovat náročné schůzky či povinnosti. Změny mohou být citelné ihned, jindy až s odstupem několika dní. Záleží na formě a intenzitě blokací. 
Délka ošetření je v rozmezí 45-60 minut. Vhodné pro dospělé i nejmenší miminka.
Lze velmi dobře propojit i s terapií či koučováním.


Objednejte se

Vyplňte následující údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.