Kraniosakrální rezonance


Kraniosakrální rezonance cestou hluboké relaxace - Kraniosakrální terapie

Tato technika navrací tělo do jeho přirozené rovnováhy a do zdraví. Je velmi jemná, přesto intenzivní a hluboká. Pracuje především s blokádami, bloky, zúženými a různě staženými místy na těle, a okamžitě je uvolňuje. Stejně tak pracuje i s psychickými obtížemi. Chronické, dlouhodobé či hluboko uložené bloky mohou vyžadovat i více ošetření, nicméně každé ošetření přináší přiblížení se k rovnováze. Pocit po každém ošetření je dostatečným důkazem pro každého. 

Pomáhá jak těm nejmenším - od uplakaných miminek krátce po narození (i unavené maminky), přes komplikované dospívání, po fyzické obtíže ve vyzrálém věku. Stejně tak od depresí, po různé kognitivní poruchy, atp.

Základem celé práce je práce s kraniosakrálním rytmem, mozkomíšním mokem a "tekutinovým" tělem, ve kterém jsou uloženy veškeré informace o místech, které v rovnováze jsou, i o těch, která nejsou. 

Ošetření probíhá na lůžku, v klidné atmosféře, bez jakékoli formy nátlaku. Nátlak je v tomto případě brzdou v celém procesu. Vše probíhá zcela volně na vlně kraniosakrálního rytmu každého klienta.      

Chcete-li techničtější popis celé procedury, více informací:

Nejzákladnějším projevem života je pohyb. Jeho ochromení či zpomalení přináší do těla nemoc, která je znamením nerovnováhy. 
           V našem těle neustále probíhají vnitřní regulační a regenerační procesy. Naše tělo tak neustále hledá vyvážený stav. Jsme-li dlouhodobě vystaveni vlivu stresu či traumatizujícím prožitkům, mají naše tkáně tendenci se stahovat. Je to přirozená obraná reakce těla. Pokud tato stažení - kontrakce neuvolníme, vyústí ve stavy dlouhodobé stagnace. Stagnující tkáně zasahují do mnoha aspektů fyziologie člověka. Stagnace - blokády způsobí stahování krevních cév, a tím zhoršení cirkulace krve, která přináší do všech tkání kyslík a živiny. Stejným způsobem se začne blokovat i transport odpadních látek a toxinů žilním a mízním systémem, což vyvolá následně poruchy v toku nervových impulzů. Na začátku byl neutěšený psychický stav, který pak následně a zcela logicky vyústí v nemoc.

     Každý z nás zná základní projevy života, dech a tep. Tyto projevy běžně nevnímáme, abychom si je dokázali uvědomit, musíme se zastavit a zaměřit na ně svoji vnitřní pozornost. Ve skutečnosti jsou ale dech a tep až sekundárními projevy života. Tím primárním projevem je neznatelný, běžně těžko postřehnutelný, kraniální pohyb - tzv. dech života. Pokud jsme plně zdrávi, každá kost, tkáň i buňka našeho těla kmitá ve vzájemné souhře - rezonanci, říká se tomu motilita. Nejzákladnější kraniální pohyb lze přirovnat k pomalé oscilaci - vlně, která neustále proudí tělem od hlavy k nohám a zase zpět. A právě kraniosakrální rezonance, během procesu hluboké relaxace, tuto nejzákladnější vlnu přímo a vědomě podporuje a rozdmýchává jemným dotekem na specifických místech těla. Čím je vnitřní vlna větší a intenzivnější, tím větší léčebný potenciál má. Doslova začne strhávat nepotřebný balast, jako když se malý potůček po prudkém dešti promění ve velkou řeku. Vše probíhá plně v respektu s aktuálním nastavením a možnostmi těla daného člověka. 

     Ošetření probíhá vleže ve stavu co nejhlubší vědomé relaxace a uvolnění. Uvolněná mysl následně dovolí svalům a ostatním strukturám těla, která jsou v napětí, se uvolnit, a tím umožní regeneraci zevnitř. Terapeut svým přístupem, vnitřním klidem a čistým záměrem celý proces umocňuje. Po ošetření tělo ještě nějakou dobu pracuje a vstřebává změny. Je lepší si bezprostředně po terapii neplánovat náročné schůzky či povinnosti. Změny mohou být citelné ihned, jindy až s odstupem několika dní. Záleží na formě a intenzitě blokací. 

U práce s miminky je velmi doporučováno ošetření i maminek - s dětmi jsou na sebe bezprostředně napojeny. 
Délka ošetření je v rozmezí 45-60 minut.
Techniku lze velmi dobře propojit i s terapií či koučováním.


Objednejte se

Vyplňte následující údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.