Trénink intuice

11.11.2016 20:14

Ve své praxi stále častěji zjišťuji, že mnoho lidí používá intuici, ale vůbec si toho nejsou vědomi, nebo si ji částečně uvědomují, ale neví jak přesně s ní pracovat, jak ji dál rozvíjet. Pokud není s intuicí pracováno správně, pokud není správně pochopena a vnímána, může způsobit i mnoho bolesti a nedorozumění.

Intuice je obvykle označována jako šestý smysl, a to z dobrého důvodu.

Na rozdíl od našich základních pěti smyslů, které jsou prokazatelné a logikou nevyvratitelné, je intuice nadsmyslová a tudíž logikou neuchopitelná. Neexistují pro ni rozumné argumenty, protože informace získané skrze intuici se najednou objeví a jednoduše jsou.

VÝHODY PRÁCE S INTUICÍ:

Plně rozvinutá intuice je zcela jedinečná schopnost, která nás podporuje v pocitu, že život má smysl, dává nám jistý směr, ve kterém cítíme, že jsme sami sebou, jsme to my, netápeme životem tzv. ode zdi ke zdi, ale naopak. Intuice je naše největší podpora v životě, a čím více s ní pracujeme a rozvíjíme ji, tím je náš život bohatší a smysluplnější ve všech ohledech.

Intuice k nám promlouvá prostřednictvím náhlých impulsů, silných pocitů, tušení, bleskových myšlenek, vnitřního hlasu, vizí či snů. Je velmi cenným nástrojem pro kvalitní a šťastný život. Máme možnost se v každé situaci rozhodnout, zda se omezíme na svých pět smyslů a intuitivní vedení budeme ignorovat, anebo ne.

Částečně rozvinutá intuice se může projevit např. takto:

 • Výrazná citlivost vůči náladám a pocitům druhých lidí, rychlé přejímání nálad a pocitů od druhých lidí.
 • Vnímání abstraktních obrazců, barev či tvarů při fyzickém kontaktu s lidmi, zvířaty či věcmi.
 • Časté pocity bytí jakoby mimo sebe a opakovaná dlouhodobá a relativně bezdůvodná, s ničím nesouvisející únava.
 • Sny, které se obvykle vyplní.
 • Odmítání specifických potravin bez logického zdůvodnění, atp.

Slovy P. Bruntona:

"Správně rozvinutá intuice je tou nejcennější vlastností mezi všemi silami mysli, jakou kdy člověk může mít, protože získat důkaz o existenci duše je možno pouze intuitivní osobní zkušeností."

RIZIKA PRÁCE S INTUICÍ:

Na první pohled projevy intuice ještě nemusí znamenat skutečnou ničím nezatíženou intuici. Vnitřní hlasy totiž mohou pocházet i z jiného zdroje. Mohou mít podobu strachu či pochyby, přání či naděje, víry či ega, rychlého rozumového uvažování či naučených vzorců chování z dětství. Pokud na to nepřijdeme včas a tento "zatížený" hlas následujeme, způsobí to zbytečně další komplikace. Proto je potřeba dát si tu práci a rozeznat, co je přirozená intuice a co není, ale tváří se tak.

Lidé se silnou intuicí mohou někdy působit zvláštně, roztěkaně, ale to je dáno jen mírou sebeovládání a tréninku. Je jen otázkou času, než se s tím naučíme pracovat. S tréninkem se časem dostaví vnitřní nadhled, klid a roztěkanost sama odezní.

Intuice by neměla být použita k tomu, aby řešila problémy, které mohou být snadno vyřešeny jiným způsobem. Intuitivní řešení nebývá to, co si přejeme nejvíce, ale to nejpřirozenější pro nás (bez zbytečných omylů a pádů, odboček a zastávek). Životní moudrost člověka nepřichází z jeho myšlení, ale z hloubky intuice.

Cílem a součástí kurzu je:

 • Zorientovat se ve vlastních prožitcích a emocích, i v emocích druhých.
 • Naučit se pracovat se svými pocity i s pocity vnímanými u druhých v jakékoli situaci.
 • Nalézt způsob, jak k vám intuice může dále promlouvat.
 • Jak šestý smysl posilovat a prohlubovat.
 • Najít jistý systém v tom, co se zdá být absolutně nelogické.
 • Umět se rozhodovat spojením intuice a rozumu (intelektu).
 • Získat zcela jiný pohled na běžné denní situace.
 • Objevit nové perspektivy a souvislosti, a tím získat větší nadhled i v těžších obdobích svého života.
 • Zjemnit své vibrace, a tím ještě víc prohloubit vnímavost.
 • Vyčistit strachy a ego, které přirozenou intuici zatěžují.

Práce s intuicí není jednorázová záležitost, ale je otázkou cviku.

V případě zájmu o individuální práci s intuicí nabízím vždy jeden den o víkendu po předchozí domluvě. Součástí výcviku je i práce v terénu. Cena je určena dle domluvy. Pro vice informací mi napište na email ticha@koucaporadce.cz.

ORGANIZACE:

Termíny konání kurzu:

 

10. - 11. 12. 2016

v So od 9:00 do 18:00

v Ne od 9:00 do 16:00

Cena: 3.000,- Kč

       
 

28. - 29. 01. 2017

v So od 9:00 do 18:00

v Ne od 9:00 do 16:00

Cena: 3.000,- Kč

Místo: Partyzánská 12, Plzeň

Pro účast na kurzu prosím vyplňte závaznou přihlášku. Do 24 hodin obdržíte propozice ke kurzu včetně podrobností o zaplacení zálohy předem. Záloha je placena ve výši 500,-, nejpozději 1 týden před začátkem kurzu. V případě zrušení účasti méně než týden před začátkem kurzu je zaplacená záloha nevratná.

Počet míst na kurzu je omezen.

Přihláška na kurz Trénink intuice

Chci se přihlásit